Praca Przyrodnika -PODCAST

Podcast skierowany do wszystkich obserwatorów, pasjonatów przyrody, studentów czy aktywnych zawodowo przyrodników. Dla Wszystkich, którzy chcą pogłębić wiedzę o przyrodzie!

Dlaczego podcast?

W dzisiejszym świecie, kiedy mamy do czynienia z nadmiarem informacji, podcast pozwala skupić się na jednym temacie, bez rozproszeń. Podcastu możesz słuchać w każdym miejscu, wykonując różne czynności np. prowadząc auto.

Jakie tematy będziemy poruszać?

W podcaście będziemy poruszać zagadnienia związane z pracą przyrodnika. Porozmawiamy o technikach badań terenowych czy sposobie zapisywania danych.  Będziemy przybliżać tajniki metodologii badań fauny i flory w przystępny sposób. Ten podcast będzie przydatny zarówno dla pasjonata przyrody jak i zawodowego przyrodnika. W podcaście zapytamy o zagadnienia edukacyjne profesjonalnych edukatorów.

Porozmawiamy o etyce zawodowej przyrodników. Będziemy omawiać w jaki sposób powinny być wykonywane ekspertyzy przyrodnicze m.in. inwentaryzacje przyrodnicze, monitoringi porealizacyjne czy plany zadań ochronnych.

Każdy przyrodnik powinien szkolić się, zdobywać nową wiedzę, umiejętności oraz wymieniać się doświadczeniami. Poruszymy tematy związane z badaniami naukowymi. Niewątpliwe należy udoskonalać metody badawcze z wykorzystaniem osiągnięć nauki.

W podcaście postaramy się wskazywać źródła wiedzy o przyrodzie oraz gdzie warto poszerzać swoje horyzonty. Będziemy gościć ekspertów z wielu dziedzin m.in. ornitologii, chiropterologii, entomologii, herpetologii, botaniki i wielu innych. Opowiemy o praktycznych umiejętnościach dotyczących tropień czy rozpoznawania gatunków.

Poruszymy zagadnienia związane ze sposobem pracy przyrodnika i zwrócimy uwagę na różne aspekty tego zawodu, który wymaga wielu wyrzeczeń, ale równocześnie daje wiele satysfakcji.

Będziemy mówić w jak sposób możemy lepiej poznać przyrodę i jak przygotować się w teren.

Chciałabym, aby podcast trafił m.in. do młodych osób, które zastanawiają się na wyborem kierunku studiów i ścieżką zawodową czy do osób, które pragną zgłębić tajniki przyrody z równoczesnym zachowaniem etyki. Im lepiej znamy przyrodę i ją zrozumiemy to lepiej możemy ją chronić.

#teriologia #tropieniessaków #zimowetropienia #biologia #podcastyoprzyrodzie #pracawprzyrodzie #pracaznaturą

Previous
Previous

Drony w inwentaryzacjach przyrodniczych

Next
Next

Tropienia ssaków - wprowadzenie